Partizan pobedio OFK

14. mart 2012.
Srbija -  (Beta) - Fudbaleri Partizana zabeležili su prvu pobedu u prolećnom delu sezone, pošto su u sredu na Karaburmi pobedili OFK Beograd sa 2:1, u 18. kolu Super lige Srbije.

Golove za Partizan postigli su Nemanja Tomić u 28. i Ivan Ivanov u 43. minutu. Strelac za OFK Beograd bio je Batioha Augusto Batioha u 38. minutu.

Posle dva nerešena rezultata u prolećnom delu sezone, četvorostruki uzastopni šampion zabeležio je danas pobedu protiv mladog tima „romantičara“, koji je imao nekoliko dobrih šansi.

Partizan je imao više loptu u posedu u prvom poluvremenu, ali je OFK imao bolje šanse. Crno-beli su poveli u 28. minutu iz slobodnog udarca, koji je Tomić sjajno izveo sa oko 25 metara.

Domaći tim je izjednačio u 38. minutu, kada je Stevan Marković prošao po desnoj strani i uputio precizan centaršut u drugi deo šesnaesterca. Batioha je praktično neometan skočio i glavom savladao Vladimira Stojkovića.

Trener Partizana Avram Grant rekao je da je njegov tim dobro igrao, ali da mora da bude još bolji.

„Zaslužili smo pobedu, bili smo bolji. Lep je osećaj kada se pobeđuje. Dobro smo igrali, dali smo dva gola, a mogli smo još koji. Zadovoljan sam igrom, ali možemo i moramo mnogo bolje“, rekao je Grant novinarima posle pobede od 2:1 u gostima.

Partizan sada ima devet bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, koja od 18.30 dočekuje Smederevo.