Partizan odbranio titulu šampiona Slohokej lige

Izvor: Викиновости

25. februar 2012.
Beograd/ Srbija (Beta) - Hokejaši Partizana pobedili su u subotu u odlučujućem meču finala plej-ofa Olimpiju iz Ljubljane sa 6:1 i tako odbranili titulu šampiona Slohokej lige.

Posle rezultata 2:2 u mečevima u finalne serije beogradski tim ubedljivo je trijumfovao u majstorici pred brojnom publikom u ledenoj dvorani Pionir a na kraju meča viđeno je i pesničenje igrača dva tima.

HK Olimpija-arhiva
Slika: Ciaran Roarty.

Trener Partizana Pavel Kavčić izjavio je posle utakmice da je njegov tim disciplinovanom igrom došao do trofeja.

„To su momci koji su radili sve što sam od njih tražio. Odlučila je discilina, sve što smo se dogovorili ispunili smo i zahvaljujem se igračima“, kazao je Kavčić.

Hokejaš crno-belih Dimitrije Filipović posle meča rekao je agenciji Beta da je finale bilo uzbudljivo i da je trofej zasluženo i dugu godinu za redom pripao Partizanu.

„Mislim da je Olimpija odlična ekipa, ali mi smo odigrali najbolje kada je najviše trebalo. Finale je možda moglo ranije da se završi ali i oni i mi smo igrali dobro kod kuće tako da je ovako možda i najpravednije“, rekao je Filipović.

Partizan je odlično počeo meč i posle uzbuđenja ispred oba gola Nemanja Vučurević je u 11. minutu pogodio mrežu golmana Mateja Pintariča.

Olimpija je posle vođstva domaćih imala priliku sa igračem više da izjednači, ali pošto Ljubljančani nisu iskoristili tu šansu Srđan Ristić je duplirao prednost.

Sigurnu pobedu Partizana najavio je Jure Kralj koji je u poslednjem minutu prve trećine povisio na 3:0.

U drugom periodu meča, nije bilo mnogo prilika da bi dilemu oko pobednika u potpunosti otklonio Miloš Babić sa dva gola. Samo nekoliko sekundi posle drugog pogotka Babića, Luka Jurič je postigao počasni gol za goste.

U poslednjoj deonici ubedljivu pobedu potvrdio je najkorisniji hokejaš Partizana tokom plej-ofa Marko Kovačević.

Dva minuta pre kraja meča posle čarke počela je tuča na ledu u koju se uključio veliki broj hokejaša sa obe strane pa je meč prekinut na 15 minuta.

Pošto su vinovnici tuče, u kojoj su pljuštali udarci pesnicama, kažnjeni meč je završen uz veliki broj isključenja igrača sa obe strane.

Filipović je bio među istaknutim učesnicima pesničenja a posle tuče rekao je da je razlog za obračun bio raniji sukob kao i da je taj čin bio „poslastica za publiku“.

Partizan je pobedom došao do druge titule za redom u toku tri godine koliko crno-beli nastupaju u regionalnom takmičenju.