Osmi dan OI: Srebro Ivane Maksimović, pobede vaterpolista i rukometaša

Izvor: Викиновости

4. avgust 2012.
London/ Velika Britanija (Beta) - Osmog dana takmičenja na Olimpijskim igrama u Londonu reprezentativka Srbije u streljaštvu Ivana Maksimović osvojila je srebrnu medalju u disciplini trostav 50 metara puškom.

U istoj disciplini Andrea Arsović zauzela je 27. mesto.

• Četverac bez kormilara Srbije završio je takmičenje na 10. mestu, posle četvrtog vremena u B finalu.
  • Rukometaši su došli do prve pobede na olimpijskom turniru, pošto su u 4. kolu takmičenja po grupama savladali selekciju Južne Koreje sa 28:22, dok su vaterpolisti nastavili sa dobrim igrama i pobedili SAD sa 11:6, čime su obezbedili prvo mesto u Grupi B.
  • Atletičar Emir Bekrić nije uspeo da se plasira u finale trke na 400 metara prepone, jer je zauzeo četvrto mesto u svojoj polufinalnoj grupi, što mu je ukupnom plasmnu donelo 14. mesto.

Hodač Predrag Filipović je uspeo da završi trku, a u cilj je ušao 48. od 49. takmičara.