Nikolina Moldovan bez finala na 200 metara

10. avgust 2012.
London/ Velika Britanija (Beta) - Srpska kajakašica Nikolina Moldovan u petak nije uspela da se plasira u A finale trke jednoseda na 200 metara na Olimpijskim igrama u Londonu.

Ona je u drugoj polufinalnoj grupi zauzela četvrto mesto sa vremenom 42,394 sekunde.

Prva u drugoj polufinalnoj grupi bila je Ruskinja Natalija Lobova sa vremenom 41,413 sekunde, druga Britanka Džes Voker sa 41,734, a treća Šinobu Kitamoto iz Japana sa 41,816.

Srpska kajakašica je zauzela ukupno 12. mesto u polufinalu, pa će se u subotu takmičiti u B finalu za plasman od devetog do 16 mesta.

Najbolje vreme u polufinalu ostvarila je Australijanka Liza Karington, koja je u prvoj grupi trku završila za 40,528 sekundi, čime je oborila olimpijski rekord koji je u kvalifikacijama postavila Mađarica Nataša Janić.