Nađa Higl osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Rimu

Izvor: Викиновости

31. jul 2009.

Rim / Italija (RTS) Nađa Higl osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Rimu. U trci na 200 metara prsno medalju je osvojila za 2:21,62 minuta.

Nađa Higl osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Rimu| Finale je za nas bio plafon. Pomoću štapa i kanapa evo na šta smo došli Nađa Higl osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Rimu

—Otac Nađe Higl

Nađa Higl neočekivano je osvojila zladnu medalju na nadmetanju u Rimu. U toku trke dugo vođstvo imala je Amerikanka Rebeka Soni, koja je posle 150 metara bila pretendet na svetski rekord.

Pedeset metara pre kraj trke, Nađa Higl je bila peta ali je u poslednjim sekundama sustigla svoje protivnike i uspela da za 2 minut i 21,62 sekunde osvoji prvo mesto. Ovo je jedan od najboljih evropskih vremena.