Kristijan Tošić pobedio u polumaratonu

22. april 2012.
Beograd/ Srbija (Beta) - Kristijan Tošić iz užičke Mladosti pobedio je u nedelju u polumaratonskoj trci na Beogradskom maratonu, i tako postao prvi pobednik u toj disciplini iz Srbije u Beogradu posle 12 godina.

Nezvanično vreme Tošićeve trke je jedan sat, 10 minuta i 14 sekundi. Drugi je stigao Grk Janis Papadopulos, a treći je bio Miloš Milovanović iz Pančeva. Četvrto mesto osvojio je Aleksandar Viševski iz Leposavića. Tošić, Milovanović i Viševski su ujedno i pobednici državnog prvenstva u polumaratonu.

Kada je reč o ženama, Ana Subotić je pobedila u polumaratonu, a drugo i treće mesto osvojile su takođe takmičarke iz Srbije. Ana Subotić je deonicu pretrčala u nezvaničnom vremenu od jednog sata, 24 minuta i 35 sekundi. Ona se pre sedam dana plasirala na Olimpijske igre u maratonu, pošto je istrčala normu u Roterdamu.

Drugo mesto osvojila je Marijana Čegar-Lukić sa vremenom 1:25,55, a treća je bila Danijela Barać sa 1:27,09.

Beogradski polumaraton je ujedno i državno prvenstvo.