Kajakaši Srbije osvojili dva zlata i bronzu u Češkoj

19. maj 2013.
Račice/ Češka (Beta) - Reprezentativac Srbije u kajaku Marko Dragosavljević osvojio je u nedelju zlatnu medalju u disciplini K-1 na 200 metara na Svetskom kupu u Račicama, u Češkoj.

Dragosavljević, koji je juniorski vicešampion Evrope u istoj disciplini, preveslao je stazu za 36 sekundi i 430 stotinki. To mu je prva zlatna medalja u seniorskoj konkurenciji.

Reprezentativke Srbije Olivera i Nikolina Moldovan osvojile su zlatnu medalju u disciplini K-2 na 200 metara.

One su do pobede došle rezultatom od 39 sekundi i 847 stotinki i tako ponovile uspeh iz prethodnog takmičenja u Svetskom kupu u Segedinu.

Reprezentativci Srbije Simo Boltić i Marko Dragosavljević osvojili su bronzanu medalju u disciplini K-2 na 500 metara rezultatom od minut, 34 sekunde i 874 stotinke.

Kajakaška reprezentacija Srbije završila je takmičenje na Svetskom kupu u Račicama sa četiri osvojene medalja - dve zlatne, srebrnom i bronzanom.