Isinbajeva se svetskom titulom oprostila od atletike

Izvor: Викиновости

13. avgust 2013.
Moskva/ Rusija (Beta-AP) - Ruska atletičarka i najbolja skakačica s motkom svih vremena Jelena Isinbajeva osvojila je u utorak na šampionatu u Moskvi treću titulu svetske prvakinje.

Isinbajeva
Slika: Erik van Leeuwen.

Isinbajeva, koja je i dva puta bila olimpijska prvakinja, preskočila je danas, na opšte oduševljenje domaće publike, visinu od četiri metra i 89 centimetra. To je tridesetjednogodišnjoj Ruskinji ujedno bio i najbolji skok ove sezone. Isinbajeva je pre početka Svetskog prvenstva u Moskvi najavila da će se posle tog takmičenja povući.

Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Dženifer Sur (4,82), koja je na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama u Londonu sve iznenadila osvojivši zlatnu medalju ispred Išinbajeve.

Bronzu je osvojila Kubanka Jarislej Silva preskočivši, takođe, četiri metra i 82 centimetra.