Ivanovićeva posle preokreta do pobede na Ju-Es Openu

31. avgust 2013.
Njujork/ SAD (Beta) - Srpska teniserka Ana Ivanović pobedila je u subotu u trećem kolu Ju es opena Amerikanku Kristinu Mekhejl sa 2:1 u setovima (4:6, 7:5, 6:4).

Početak prvog seta obeležili su brejkovi. Prvo je Amerikanka na samom početku, u prvom gemu, oduzela servis Ivanovićevoj, da bi srpska teniserka već u narednom gemu vratila brejk i izjednačila na 1:1.

Međutim, Mekhejl je, posle velike borbe, i u trećem gemu napravila brejk (2:1), da bi ga potom i potvrdila (3:1).

Iako je do kraja seta viđena velika borba, taj jedan brejk prednosti je bio dovoljan Amerikanki da osvoji prvi set. Mekhejl je iskoristila tek treću set loptu i posle 52 minuta igre povela sa 1:0 u setovima.

Drugi set počeo je isto kao i prvi. Amerikanka je napravila brejk, a Ivanovićeva je odmah uzvratila istom merom (1:1).

U naredna dva gema obe teniserke su bile sigurne na svoj servis, da bi u petom gemu do prednosti ponovo prva stigla američka teniserka, ali ni ta prednost nije dugo trajala pošto je Ivanovićeva vratila brejk i izjednačila na 3:3.

Ivanovićeva je nakon toga izgubila dva gema u nizu, ali još jednom uspela da se vrati u meč i izjednačina na 5:5, da bi potom ona dobila dva gema za redom i izjednačenje u setovima na 1:1

Za razliku od prva dva seta, u trećem, odlučujućem, viđen je samo jedan brejk. Obe teniserke su bile sigurne na svoj servis, a do desetog gema viđene su samo dve brejk prilike i obe nije iskoristila Ivanovićeva.