Zlatna medalja za sestre Moldovan

12. maj 2013.
Segedin/ Mađarska (Beta) - Reprezentativke Srbije u kajaku Olivera i Nikolina Moldovan osvojile su u nedelju zlatnu medalju u disciplini K-2 200 metara na Svetskom kupu u Segedinu.

Najkraću kajakašku deonicu sestre Moldovan preveslale su za 38 sekundi i 706 stotinki. One su tako osvojile treću medalju u karijeri u Svetskom kupu.

Zlatnu medalju osvojio je i dvosed u sastavu Simo Boltić i Marko Dragosavljević u disciplini K-2 500 metara. Oni su u debiju na seniorskom Svetskom kupu ostvarili rezultat od minut, 30 sekundi i 114 stotinke.

Bronzanu medalju u disciplini K-2 200 metara osvojio je dvosed u sastavu Nebojša Grujić, Uroš Mitjev. Oni su trku završili sa 32 sekunde i 663 stotinki i tako na svom debiju u seniorskoj karijeri osvojili prvu medalju.

Takmičenje na Svetskom kupu u Mađarskoj reprezentacija Srbije završila je sa četiri medalje - tri zlatne i bronzano