Vaterpolisti Hrvatske osvojili zlato

12. avgust 2012.
London/ Velika Britanija (Beta) - Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu, pobedom nad Italijom od 8:6.

Italijani su odlično otvorili meč vodjstvom od 2:0, ali su Hrvati izjednačili početkom druge četvrtine, a zatim i poveli na poluvremenu. "Azuri" su početkom drugog dela utakmice uspeli da izjednače, ali je Hrvatska uzvratila snažno, postigavši dva pogotka za manje od minuta. Od tog trenutka, izabranici Ratka Rudića držali su rezultat i utakmicu pod kontrolom.

Najefikasniji u timu Hrvatske bio je Maro Joković, koji je postigao tri gola, Miho Bošković je dva puta bio uspešan, a po jedan gol dali su Samir Barać, Sandro Sukno i Ivan Buljubašić.

Kod „Azura“, koji su u polufinalu pobedili vaterpoliste Srbije rezultatom 9:7, najefikasniji je bi Mauricio Felugo koji je tri puta prevario golmana Josipa Pavića.

Ovo je prva zlatna medalja za hrvatski vaterpolo. Na Igrama u Atlanti 1996. godine, Hrvatska je osvojila srebro.