Bundesliga: Volfsburg osvojio šampionsku titulu

24. maj 2009.

Volfsburg/ Nemačka (Soccernet.espn) Nemačka Bundesliga, sezona 2008-09 se završila u subotu. FK Volfsburg je osvojio titulu šampiona, što mu je ujedno bila prva u istoriji postojanja. U zadnjoj utakmici prvenstva Volfsburg je pobedio Verder iz Bremena na domaćem terenu sa 5:1.

Menadžer Volsburga Feliks Magat

U svoju zadnju utakmicu Volfsburg je ušao sa dva boda prednosti nad drugoplasiranim Bajernom iz Minhena i pratiocem Štutgartom koji su istovremeno igrali jedan protiv drugog. Kako je Volfsburg imao bolju gol razliku +35 u odnosu na Bajern +28, čak i nerešen rezultat bi mu doneo titulu. Volfsburg je imao olakšan posao jer se na domaćem terenu sastao sa umornim Verderom koji se vratio sa napornog puta gde je igrao u finalu kupa UEFA protiv Šaktara iz Donjecka i izgubio u produžetcima. Već posle šestog minuta Zvjezdan Misimović postiže prvi pogodak za Volfsburg a devet minuta kasnije, prvi strelac lige sa 27 postignutih golova Brazilac Grafite, dovodi Volfsburg u vođstvo sa 2:0. Da nesreća po Bremen bude još veća odbrambeni igrač Sebastijan Predl u 26. minutu postiže autogol i povečava prednost domaćina na 3:0. U 31. minutu Bremen smanjuje na 3:1, ali to je sve što su njegovi igrači učenili na ovoj utakmici.

U drugom poluvremenu je Volsburg ostvario punu dominaciju i i sa još dva pogotka, drugi gol Grafitea u 56. minutu i gol Edina Džeke u 74. minutu, postavljaju konačan rezultat od 5:1 za Volfsburg, i na najlepši način, pobedom, začinjavaju svoju prvu šampionsku titulu u klubskoj istoriji. Ovo je inače bila oproštajna utakmica Volsburgovog trenera i menadžera Feliksa Magata koji u sledećoj sezoni će da sedi na klupi Šalkea.

Bajern je pobedom nad Štutgartom osvojio drugu poziciju na tabeli i time obezbedio direktno učešće u Ligi šampiona, a Štutgart će morati da igra kvalifikacione plejof utakmice. Herta i Hamburger će predstavljati nemačku u UEFA Evropskoj ligi.