Barselona pobedila Real sa 3:1

11. decembar 2011.
Madrid/ Španija (Beta) - Fudbaleri Barselone su u subotu uveče u Madridu sa 3:1 pobedili Real Madrid u velikom derbiju 15. kola prvenstva Španije, iako su posle samo 22. sekunde primili gol.

Real je poveo na već u prvom minutu kada je napadač Karim Benzema doveo „kraljevski“ tim u vođstvo posle samo 22 sekunde meča. Benzema je tako postao najbrži strelac u istoriji „El Klasika“.

Ipak, Barselona je uspela svojom tehnički doteranom igrom da uspostavi dominaciju i do kraja poluvremena izjednači na Santjago Bernabeu, a strelac je bio čileanski napadac Aleksis Sančez.

U 66. minutu povratnik u Barselonu Sesk Fabregas glavom je poslao loptu u mrežu domaćina i doneo prednost katalonskom klubu.

Poslednji gol dao je igrač Reala Marselo, ali je on loptu poslao u mrežu svog tima i zapečatio pobedu gostujuće Barselone.

Šampioni Španije pobedom nad velikim rivalom probili su se na prvo mesto na tabeli sa 37. bodova, koliko ima i Real, ali sa lošijom gol razlikom i utakmicom manje.