Azarenka u finalu turnira u Rimu

18. maj 2013.
Rim/ Italija (Beta-AP) - Beloruska teniserka Viktorija Azarenka plasirala se u subotuu finale turnira u Rimu, pošto je pobedila Sari Erani iz Italije sa 2:0 u setovima (6:0, 7:5).

Azarenka će u nedelju u finalu igrati protiv Serene Vilijams, koja je ranije u subotu u polufinalu savladala Rumunku Simonu Halep.

Prvi set je Azarenka dobila posle manje od pola sata igre i to vrlo ubedljivo, pošto Italijanka nije uspela da osvoji nijedan gem.

Iako je na početku drugog seta Azarenka povela sa 3:1, taj deo igre je ipak bio uzbudljiviji. Erani je odmah u narednom gemu uspela da oduzme servis protivnici, a onda i da izjednači rezultat na 3:3.

Do rezultata 5:5 u drugom setu, Azarenka i Erani su još po jednom gubile svoj servis, a odlučujući gem u setu, a i meču bio je 12. Iako je Erani imala tri brejk lopte, Azarenka je uspela da se odbrani i iskoristi tek treću meč loptu i plasira se u finale.