Jovanovski u osmini finala Australijan opena

19. januar 2013.
Melburn/ Australija (Beta) - Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se prvi put u karijeri u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je u subotu pobedila 100. teniserku sveta Kimiko Date Krum iz Japana sa 2:0 u setovima (6:2, 7:6).

Bojana Jovanovski
Slika: Kate.

Japanska teniserka, koja ima 42 godine, na početku meča oduzela je servis svojoj protivnici, ali je Jovanovski nakon toga zaigrala bolje i vratila brejk. Jovanovski, koja je 56. teniserka sveta, zatim je još dva puta oduzela servis protivnici i za 40 minuta povela u meču.

U drugom setu teniserke teško su čuvale svoj servis, napravile su ukupno osam brejkova, a set i pobednik meča odlučen je u taj-brejku.

Jovanovski je dominirala u doigravanju, povela je sa 2:0. Date Krum je ubrzo izjednačila na 2:2, ali je srpska teniserka uspela da odbije njene napade i dobije taj-brejk sa 7:3.