Jelena Janković posle velike borbe u drugom kolu

Izvor: Викиновости

14. avgust 2013.
Sinsinati/ SAD (Beta) - Teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo turnira u Sinsinatiju, pošto je u noći između utorka i srede pobedila Nemicu Sabine Lisicki sa 2:1 u setovina (7:6, 5:7, 6:2).

Janković će u drugom kolu danas igrati protiv Elene Makarove iz Rusije.

Meč Janković-Lisicki trajao je dva sata i 23 minuta, uz mnogo preokreta, uspona i padova u igri obe teniserke.

Početak prvog seta mnogo bolje je odigrala Nemica. Vodila je sa 4:2 i 5:3, ali je Janković uspela da se povrati. U devetom gemu Lisicki йe servirala za set, imala je i dve set-lopte, ali se srpska teniserka odbranila i uz brejk izjednačila na 5:5.

Pobednica prvog seta odlučena je u taj-brejku. Na 5:5 srpska teniserka je napravila mini-brejk i potom odservirala za prvi set - 7:5.

I u drugom setu borba je bila velika. Ponovo je Lisicki povela, bilo je 4:1, ali je Janković osvojila naredna četiri gema i izjednačila na 4:4, a potom i povela.

U devetom gemu je servirala meč-loptu, ali je Lisicki još jednom oduzela servis srpskoj teniserki, potom dobila dva gema, i izjednačila u setovima na 1:1.

Velika borba u trećem setu je trajala 45 minuta. Janković je taj set odigrala mnogo bolje i trijumfovala sa 6:2 i 2:1 u setovima.