Jankovićeva lako do četvrtfinala

1. mart 2012.
Kuala Lumpur/ Malezija (Beta) - Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtak u četvrtfinale turnira u Kuala Lumpuru posle pobede nad Amerikankom Džil Krejbas 2:0 (6:2 6:0).

U četvrtini finala turnira u Maleziji srpska teniserka, koja je drugi nosioc turnira, sastaće se u petak sa Japanakom Ajumi Moritom.

Jankovićeva je prvi set osvojila za manje od pola časa igre pošto je na startu dva puta oduzela servis Amerikanki i povela sa 3:0. Četrnaesta teniserka sveta je do kraja prvog seta sigurnim servisom došla do prednosti.

U drugom setu Jankovićeva je nastavila u istom ritmu, ali nije dozvolila svojoj protivnici da osvoji ni jedan gem pa je za sat i pet minuta obezbedila plasman u četvrtfinale.

Turnir u Kuala Lumpuru igra se za nagradni fond od 220.000 dolara, titulu brani Australijanka Jelena Dokić.

PS - Izvor ima pogrešan naslov, piše polufinale a treba četvrtfinale kako je u samom tekstu.