Đoković u polufinalu Rolan Garosa

5. jun 2013.
Pariz/ Francuska (Beta) - Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa, pošto je u sredu pobedio Nemca Tomija Hasa sa 3:0 u setovima (6:3, 7:6, 7:5).

Đoković je posle izjednačene igre na početku meča pri rezultatu 3:3 čak dva puta oduzeo protivniku servis i poveo u setovima. U drugom setu viđena je mnogo veća borba i samo jedna brejk prilika koju nije iskoristio Has u šestom gemu, tako je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku.

Treći set obeležili su brejkovi. Đoković je posle sedmog gema ponovo stekao prednost pošto je još jednom oduzeo servis protivniku, a u narednom poveo sa 5:3. Srpski teniser je tada servirao za polufinale, ali je Has uzeo brejk, međutim već u narednom gemu Đoković je ponovo došao do prednosti i posle dva sata i 16 minuta igre pobedio sa 3:0 u setovima.

Đoković će u polufinalu igrati protiv Španca Rafaela Nadala, koji je u tri seta pobedio Stanislasa Vavrinku iz Švajcarske (6:2, 6:3, 6:1).