Đoković se mučio protiv Berdiha

22. novembar 2011.
London-  (Beta-AFP) - Srpski teniser Novak Đoković je na mastersu u Londonu u prvom krugu posle mnogo muka u taj brejku savladao Tomaša Berdiha sa rezultatom 2:1 (3:6, 6:3, 7:6(7:3)).

Početak meča pripao je Berdihu koji iznenadio Novaka, uzimajući mu servis u drugom i četvrtom gemu, kada je imao prednost od 4:0. Posle 49 minuta prvi set je završen u korist Berdiha (3:6)

U drugom setu Novak Đoković je preuzeo inicijativu koju je pokrenuo krajem prvog seta bio je veoma siguran na svom servisu, pa je odmah brejknuo Berdiha za 2:0, da bi uskoro stekao vođstvo od 3:0. Ovog puta greške nije bilo servirajući Novak je uz dva asa osvojio set 6:3 i stigao do izjednačenja 1:1 (3:6,6:3).

Prava rovovska borba vodila se u trećem setu do šestog gema svaki treniser je osvajao svoj servis, ali je tada Berdih uspeo da brejkne Đokovića za 2:4.Ipak Novak je imao dovoljno snage da uzvrati i revanšira se protivniku za 3:4. U trećem setu najveća bitka se vodila upravo u 12. gemu kada je posle Novakove duple servis greške Berdih dobio meč loptu na Novakovu sreću nije je iskoristio. Ali nešto kasnije svoju šansu Đoković jeste 6:6. Taj brejk.

Ono u čemu je Novak specijalista taj-brejk, pokazao je veliku psiholišku stabilnost najbojeg igrača sveta. Veoma brzo Novak je stigao do vođstva od 5:1, Berdih je pokušao da smanji i uspelo mu je do 5:3, da bi posle početničke greške poklonio Novaku meč loptu. Ipak na kraju Đoković- Berdih 2:1 (3:6, 6:3, 7:6(7:3))

Rezultati[uredi]

Masters 1. kolo singl

• Grupa A

Mari - Ferer 4:6, 5:7

Đoković - Berdih 3:6, 6:3, 7:6(7:3)

Tabela: Đoković 1-0, Ferer 1-0, Mari 0-1, Berdih 0-1.

Drugo kolo (23. 11): Đoković - Ferer, Tipsarević- Berdih.

• Umesto povređenog Marija, na turniru od nule stratuje Janko Tipsarević, koji je bio prva rezerva.
  • Grupa B

Federer - Conga 6:2, 2:6, 6:4

Nadal - Fiš 6:2, 3:6, 7:6

Tabela: Federer 1-0, Nadal 1-0, Fiš 0-1, Conga 0-1.

Drugo kolo (22. 11): Conga - Fiš (15.00), Nadal - Federer (21.00).

Dublovi

• Grupa A

Lindšted/Tekau - Bupati/Paes 7:6(6), 6:1

B. Brajan/M. Brajan - Melcer/Pečner 6:7 (4:7), 7:5, 10:7

Tabela: B. Brajan/M. Brajan 1-0, Lindštet/Tekau 1-0, Bupati/Paes 0-1, Melcer/Pečner 0-1.

Drugo kolo (23. 11): Lindštet/Tekau - B. Brajan/M. Brajan, Bupati/Paes - Melcer/Pečner.

• Grupa B

Mirnji/Nestor - Bopana/Kureši 7:6(2), 4:6, 11:9

Firstenberg/Matkovski - Ljodra/Zimonjić 6:4, 5:7, 11:9

Tabela: Firstenberg/Matkovski 1-0, Mirni/Nestor 1-0, Bopana/Kureši 0-1, Ljodra/Zimonjić.

Drugo kolo (22. 11): Ljodra/Zimonjić - Bopana/Kureši (13.15), Mirni/Nestor - Firstenberg/Matkovski (19.15).