Đoković pobedio Majera i plasirao se u 2.kolo Vimbldona

25. jun 2013.
Vimbldon/ Engleska (Beta-AFP) - Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u utorak u 2. kolo Vimbldona pošto je pobedio Florijana Majera iz Nemačke sa 3:0 u setovima (6:3, 7:5, 6:4).

Srpski teniser će u narednom kolu igrati protiv pobednika meča između Amerikanaca Bobija Rejnoldsa ili Stiva Džonsona.

DĐoković je odlično počeo meč i samo posle osam minuta igre je poveo sa 3:0. Majer je seriju srpskog tenisera prekinuo u četvrtom gemu, ali nije uspeo opasnije da zapreti. Do kraja tog seta nije više bilo brejkova, pa je najbolji teniser sveta posle samo 30 minuta igre dobio prvi set sa 6:3.

U drugom setu vidjena je mnogo veća borba. Treći gem je bio najduži u kojem je srpski teniser imao čak šest brejk lopti, ali je Nemac uspeo da se odbrani. Ipak, u 11. gemu Đoković je uspeo da slomi otpor Majera, oduzeo mu je servis da bi u narednom gemu iskoristio drugu set loptu i poveo sa 2:0.

Đoković je prvi stekao prednost i u trećem setu. Odmah je u prvom gemu napravio brejk, a onda sve do osmog gema teniseri su bili sigurni na svoj servis. U osmom gemu Majer je imao priliku da se vrati u set, ali nije uspeo da iskoristi dve brejk lopte.

Nakon toga, Đoković je lako priveo meč kraju. U 10. gemu je servirao za pobedu i prolaz u drugo kolo, što je učinio na impresivan način - nije izugubio nijedan poen i iskoristio je prvu meč loptu.