Đoković odbranio titulu u Majamiju

1. april 2012.
Majami-  (Beta) - Srpski teniser Novak Đoković odbranio je danas titulu na masters turniru u Majamiju, pošto je pobedio Britanca Endija Marija u dva seta - 6:1, 7:6.

Đokoviću je ovo ukupno treći trijumf u Majamiju, pošto je prvi put pobedio 2007. godine. Najbolji teniser sveta osvojio je tako svoj 11. turnir masters serije.

Đoković je relativno lako dobio prvi set, pošto se velika borba vodila u četvrtom gemu, ali je Srbin ipak uspeo da napravi brejk i povede sa 3:1.

Mari je u sledećem gemu imao priliku za brejk, pošto je Đoković napravio dvostruku servis grešku, ali je onda uspeo da se odbrani. Odmah zatim, prvi igrač sveta ponovo je oduzeo protivniku set i poveo sa 5:1, čime je set praktično bio završen.

Drugi set je bio daleko neizvesniji. Đoković je imao četiri prilike da napravi brejk, ali se Marij uvek odbranio, najviše servis.