Đoković lako pobedio Fonjinija

20. april 2013.
Monte Karlo-  (Beta) - Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u subotu u finale turnira u Monte Karlu, pošto je pobedio Italijana Fabija Fonjinija sa 2:0 u setovima (6:2, 6:1).

Đoković će se u nedelju u finalu sastati sa Špancem Rafaelom Nadalom, koji je ranije danas pobedio Žoa Vilfrida Congu.

Srpski teniser sigurno je odigrao prvi set i Italijanu nije dozvolio nijednu priliku za brejk. Đoković je odmah u drugom gemu oduzeo servis Fonjiniju, da bi sigurnu igru potvrdio i u osmom gemu kada je posle manje od pola sata igre još jednom oduzeo servis Fonjiniju i dobio prvi set sa 6:2.

Đoković je u istom ritmu počeo i drugi set i vrlo brzo poveo sa 3:0, oduzevši Fonjiniju servis u drugom gemu.

Trenutno 32. teniser sveta nije imao do kraja seta šanse protiv Đokovića, koji je sigurnom igrom još jednom oduzeo servis Italijanu i poveo sa 5:1. U narednom gemu, Đoković je iskoristio prvu meč loptu i posle samo 52 minuta igre plasirao se u finale turnira u Monte Karlu.