Đoković i Troicki ispali već u prvom kolu dubla

30. jul 2012.
London/ Velika Britanija (Beta) - Srpski teniseri Novak Đoković i Viktor Troicki završili su učešće na Olimpijskim igrama u Londonu u konkurenciji parova, pošto su u ponedeljak već u prvom kolu izgubili od Šveđana Johana Brunstroma i Roberta Lindšteta sa 7:6, 6:3.

Nijedan par nije protivničkom uspeo da oduzme servis u prvom setu, koji je odlučan u taj-brejku u kojem su bolji bili Šveđani i rezultatom 10:8 došli do vođstva od 1:0.

Srpski dubl je već na početku drugog seta imao priliku da protivniku oduzme servis, ali nije uspeo da iskoristi brejk loptu, što je Šveđanima kod vodjstva 4:3 pošlo za rukom, pa su došli do pobede.

Brunstrom i Lindštet će u drugom kolu igrati protiv pobednika duela koji igraju Hrvati Ivan Dodig i Marin Čilić protiv Santijaga Giralda i Huana Sebastijana Kabala iz Kolumbije.