Đoković izgubio od Nišikorija

Izvor: Викиновости

Novak Đ. (autor - Laslovarga)

5. novembar 2011.
Bazel-  (Beta) - Najbolje rangirani teniser na svetu Novak Đoković izgubio je u subotu u polufinalu turnira u Bazelu od Japanca Keija Nišikorija sa 1:2 u setovima (2:6, 6:7, 0:6).

Nišikori, koji je 31. na svetskoj rang listi, u nedelju će u finalu igrati protiv boljeg iz duela dvojice domaćih takmičara, Rodžera Federera i Stanislasa Vavrinke.

Đoković je dobro počeo meč, ali je ponovo imao problem sa povredom desnog ramena. On je zbog bolova u pauzi između sedmog i osmog gema prvog seta morao da traži medicinski tajm-aut. Posle lekarske intervencije, srpski teniser se vratio na teren i uspešno servirao za vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu Nišikori je u petom gemu oduzeo protivnikov servis i poveo sa 3:2 u gemovima. Đoković je, međutim, vratio brejk i izjednačio na 4:4, posle čega se došlo do taj-brejka.

Vodeći teniser na svetskoj rang listi napravio je mini-brejk za 2:0, ali je 21-godišnji Japanac uzvratio i stigao do izjednačenja u setovima. U trećem setu Nišikori je dominirao i posle ukupno dva sata i 15 minuta igre došao do prve meč lopte, koju je iskoristio.