Izvor: Викиновости
Novak Đoković
Slika: zum zum.

21. januar 2014.
Melburn/ Australija (Beta) - Srpski teniser Novak Đoković eliminisan je sa Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u utorak u četvrtfinalu izgubio od Švajcarca Stanislasa Vavrinke sa 3:2 u setovima (2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7).

Meč je trajao četiri sata i jedan minut. Vavrinka će u polufinalu igrati protiv Tomaša Berdiha iz Češke, koji je savladao Španca Davida Ferera.

Đoković je dobro počeo duel sa Vavrinkom iu prvom setu je dva puta oduzeo servis protivniku za vođstvo.

Švajcarski teniser je potom odlično servirao i u naredna dva seta nije dozvolio drugom igraču sveta šansu za brejk, a uzeo ih je tri pa je tako preokrenuo rezultat.

Srbin je u četvrtom setu uspeo da ostane u igri, a pri svom servisu kod rezultata 5:4 spasio je dve brejk lopte i duel odveo u peti set.

U odlučujućem setu koji je trajao sat i 18 minuta, borba je bila neizvesna, a Vavrinka je u 16. gemu iskoristio prvu meč loptu i plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva Australije.