Đoković, Zimonjić i Nestor osvojili Rim

Novak
Slika: Yann Caradec.

18. maj 2014.
Rim/ Italija (Beta) - Pobednici ovogodišnjeg Rima su Novak, Serena i srpsko-kanadski dubl Zimonjić-Nestor. Ana Ivanović i Jelena Janković su stigle do polufinala ovog turnira gde su izgubile od finalistkinja Erani i Vilijams.

Đoković je u finalu protiv prvog reketa sveta Rafaela Nadala uradio ono što je radio tokom cele nedelje, izgubio prvi set, a na kraju stigao do preokreta. Novak je Rafu savladao sa 4:6 , 6:3 , 6:3 posle skoro dva i po sata borbe.

Ovo je Novaku 19. pobeda u 41. duelu sa Rafom, te 19. Masters u karijeri i prvi trofej koji je osvojio sa Borisom Bekerom kao jednim od trenera.

Đoković je meč otvorio gemom, ali je Nadal odmah napravio brejk za seriju od četiri gema, te je rutinski osvojio prvi set 6:4.

Novak je sjajno otvorio drugi set, pravi brejk i stiže do 3:0, ali Španac uzvraća i dolazi do izjednačenja. Novak ipak pravi novi brejk i sa 6:3 stiže do 1-1.

Đoković nastavlja u istom ritmu i u trećem setu, rano pravi brejk za 3:1, ali Nadal opet uzvraća i dolazi do izjednačenja 3:3.

Novak je ipak bio bolji u završnici, siguran na servisu uzeo još još jedan brejk i sa novih 6:3 osvojio Rim.

Đoković je ovom pobedom oduzeo Nadalu 400 ATP bodova i smanjio zaostatak na prvom mestu, a treća titula u Rimu (2008. i 2011) donela mu je oko 550.000$.

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor osvojili su u nedelju turnir u Rimu u konkurenciji parova, pošto su u finalu pobedili Robina Hasea i Felisijana Lopeza sa 2:0, u setovima 6:4, 7:6.

Zimonjić i Nestor su do svog drugog uzastopnog trofeja, a trećeg ove sezone došli za sat i 24 minuta igre.

Srpsko-kanadski dubl je u prvom setu napravio dva brejka, dok su protivnici ostvarili samo jedan, što je Zimonjiću i Nestoru bilo dovoljno za osvajanje prvog seta. U drugom setu viđena su dva brejka, po jedan sa obe strane, pa je pobednik odlučen tako u taj-brejku.

Zimonjić i Nestor su u odlučujućem gemu bili sigurniji i pobedili sa 7:2.

Američka teniserka Serena Vilijams osvojila je u nedelju turnir u Rimu, pošto je u finalu pobedila Italijanku Saru Erani sa 2:0, u setovima 6:3, 6:0.

Vilijamsova je do svoje 60. titule u karijeri, a treće u Rimu došla za sat i 12 minuta igre.

Italijanka je tokom meča imala problema sa povredom leve butine, pa je tako u prvom setu pri rezultatu 5:3 za Vilijamsovu, tražila medicinski tajm-aut. U nastavku duela, Erani se veoma loše kretala zbog povrede, ali ipak nije predala meč uprkos svim problemima koje je imala.

Vilijamsova je tako rutinski došla do pobede, i odbranila titulu osvojenu prošle godine u glavnom gradu Italije.