Србија у четвртфиналу Европског првенства

11. септембар 2011.
Виљнус/ Литванија (Бета) - Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Литванији, пошто је у недељу у Виљнусу победила Турску са 68:67 (18:11, 15:16, 23:26, 12:14).

Имали су „орлови“ и до 14 поена предности, али су Турци у другом полувремену прилазили и у последњем минуту дошли до поена заостатка и имали два напада за победу, али су Срби издржали и пласирали се међу осам најбољих.

Најефикаснији у победничком тиму био је Милош Теодосић са 20 поена. Душко Савановић постигао је 14, а Миленко Тепић 12 поена. Турке су предводили Омер Онан и Енес Кантер са по 11 поена.

Србија ће у четвртфиналу играти у среду или четвртак, али се још не зна на ком месту ће завршити такмичење у групи, нити ко ће јој бити противник. „Орлови“ ће вероватно бити четврти и играће за полуфинале против Русије или Македоније, који играју сутра.