Победа Партизана у Новом Саду

24. март 2010.
БЕОГРАД, 24. марта 2010. (Бета) - Фудбалери Партизана победили су у среду у Новом Саду екипу Војводине са 2:1 у дерби утакмици 20. кола Супер лиге и преузели прву позицију на табели од Црвене звезде, која у среду увече дочекује Смедерево.

Партизан је одличну игру у првом полувремену крунисао у 45. минуту, када је поново Ломић центрирао и још једном је највиши у скоку био Клео. Екипа Војводине заиграла је много офанзивније у другом полувремену, а заостатак су смањили у 56. минуту, када је асистенцију Јанка Тумбасовића искористио Марио Ђуровски и погодио са десетак метара. До краја утакмице обе екипе имале су неколико добрих прилика за гол, а Војводини је у судијској надокнади времена поништен гол због офсајда у којем се нашао стрелац Славен Стјепановић.

Први пораз у пролећном делу шампионата доживео је Металац, против којег је на Карабурми славио ОФК Београд са 3:2. Важну победу у борби за опстанак забележио је Хајдук, који је у Кули био бољи од суботичког Спартака са 2:1. Гости су повели поготком Марка Мирића у 33. минуту, а потом је Дејан Кекезовић головима у 49. и 78. минуту донео Хајдуку преокрет и бодове. Утакмице Борац-Рад и Јавор-Јагодина завршене су без голова, а победника није било ни у дуелу Младог радника и Металца, који су одиграли 1:1.