Партизан победио у Јагодини, ОФК и Војводина у полуфиналу

Извор: Викиновости

25. новембар 2009.
Београд-  (Бета) Фудбалери Партизана наставили су одбрану трофеја Купа Србије победом против Јагодине у четвртфиналу, а пласман међу четири најбоље екипе у среду су обезбедили и Војводина и ОФК Београд.

Партизан је од почетка утакмице имао иницијативу, али је Јагодина повела у 16. минуту преко Милана Бојовића. Бранилац трофеја је наставио са добром игром, а у 19. минуту мрежу домаћих погодио је Радосав Петровић, али је погодак поништен јер је репрезентативац Србије играо руком.

Изједначио је Ламин Дијара у 26. минуту после додавања капитена Ненада Ђорђевића, а победу Партизану донео је Бразилац Клео, који је, после играња труком у казненом простору једног фудбалера Јагодине, био прецизан са 11 метара.

Фудбалери Војводине победили су на свом терену Смедерево са 1:0. Једини гол на утакмици постигао је Слободан Медојевић у четвртом минуту. ОФК Београд је до победе против Борца у Чачку од 2:0 стигао у завршници утакмице, када су "романтичари" за минут постигли оба гола.