Партизан изгубио од Удинезеа

16. фебруар 2010.
БЕОГРАД, 16. фебруара 2010. (Бета) - Фудбалери Партизана изгубили су у уторак од комбинованог тима Удинезеа са 1:2 на пријатељској утакмици на стадиону Фриули у Удинама.

Италијански прволигаш, који је играо без неколицине стандардних првотимаца међу којима и Гаетана D'Агостина, Антонија Ди Наталеа и Антонија Флоро Флореса, до победе је стигао захваљујући двоструком стрелцу Франческу Лодију.

Први гол Лоди је постигао са пенала у 11. минуту, а други у 73. из слободног ударца. Једини гол за црно-беле постигао је Бразилац Клео, такође са пенала, у 42. минуту.

"Задовољан сам данашњом провером. Постоји, међутим, други проблем, тај што не можемо да бирамо противнике, а показало се у припремном периоду да против јаких ривала играмо добро, што није био случај када су нам супарници били слабији тимови", рекао је после меча тренер Партизана Горан Стевановић. Партизан је претходну контролну утакмицу играо са словеначким Копером од кога је изгубио такође са 1:2.