Орландо победио Кливленд

21. мај 2009.
Београд/ Србија (Бета) - Кошаркаши Орланда победили су у ноћи између среде и четвртка Кливленд са 107:106 и тако повели са 1:0 у финалној серији Источне конференције.

Орландо су до победе предводили Двајт Хауард са 30 поена и 13 скокова и Рашард Луис са 22, док је Хидајет Туркоглу остварио учинак од 15 скокова и 14 асистенција.

Кошаркаши Кливленда су после првог полувремена водили са 63:48, али је Орландо успео да смањи заостатак и 10,6 минута пре краја утакмице први пут је повео са 85:84. После "тројке" Џејмса Кавалирси су 31 секунду пре краја утакмице повели са 106:104, али је Луис шутем за три поена донео победу "магичнима" и предност у финалној серији.

Орландо је овим тријумфом нанео трећи пораз Кливленду на четири међусобна меча ове сезоне.