Мемфис лако победио шампиона, нови тријумф Бостона

3. јануар 2011.

САД, (Beta) - Košarkaši Memfisa pobedili u gostima dvostrukog uzastopnog šampiona NBA lige, Los Anđeles Lejkers sa 104:85.

Memfis se tako povratio posle dva uzastopna poraza. Ekipu je predvodio Rudi Gej sa 27 poena, dok je Zek Rendolf postigao 21. Grizliji su se „odlepili“ u drugom poluvremenu utakmice igrane u noći između nedelje i ponedeljka, a šampione su dobili bez većih problema.

Boston je u gostima pobedio Toronto sa 93:79, a ekipu je do pobede predvodio Pol Pirs sa 30 poena. Ovo je Seltiksima bila 10. pobeda u poslednjih 11 utakmica sa Reptorsima. Još jednu pobedu u gostima u sinoćnim utakmicama zabeležila je Atlanta, koja je savladala Los Anđeles Klipers sa 107:98. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džo Džonson sa 29 poena, od čega 11 u poslednjoj četvrtini.

Dalas je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza, pošto je u gostima pobedio Klivlend sa 104:95. Maveriksi su igrali bez startnih krila Dirka Novickog i Kerona Batlera, a do pobede su došli ujednačenim napadom.

U ostalim mečevima igranim sinoć, domaćini su zabeležili pobede: Njujork je Indijanu sa 98:92, Portland je bio bolji od Hjustona 100:85, dok je Sakramento savladao Feniks sa 94:89.