Манчестер сити освојио Комјунити шилд

12. август 2012.
Бирмингем/ Енглеска (Бета) Фудбалери Манчестер Ситија победили су у недељу Бирмингему екипу Челсија са 3:2 и освојили трофеј Комјунити шилда.

За тај пехар традиционално играју освајачи енглеске Премијер лиге и ФА купа из прошле сезоне.

Челси је боље почео меч и повео у 40. минуту голом Фернанда Тореса, али је само два минута касније репрезентативац Србије Бранислав Ивановић добио директан црвени картон због оштрог старта на саиграча из националног тима Александра Коларова.

Актуелни првак искористио је предност играча више и головима Јаје Туреа у 53. и Карлоса Тевеза у 59. минуту преокренуо резултат у своју корист.

На 3:1 повисио је Самир Насри у 65, док је коначан резултат утакмице поставио Рајан Бертранд у 80. минуту.

Ова утакмица представља почетак сезоне у Енглеској, а мечеви 1. кола Премијер лиге играће се идућег викенда.