Лендјер освојио седмо место на 50 метара лептир

13. децембар 2009.
BEOGRAD, 13. decembra 2009. (Beta) - Srpski reprezentativac u plivanju Ivan Lendjer zauzeo je u nedelju sedmo mesto u finalnoj trci na 50 metara leptir stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Istanbulu.

Lendjer je deonicu prešao za 22 sekunde i 79 stotinki. Zlatnu medalju osvojio je Nemac Johan Ditrih rezultatom od 22,07 što je i novi rekord šampionata, dok je srebro pripalo Frederiku Buskeu iz Francuske sa 22,17. Treći kroz cilj prošao je ruski takmičar Jevgenij Korotiškin sa 22,34.

Reprezentacija Srbije je Evropsko prvenstvo u malim bazenima u Istanbulu završila sa tri osvojene medalje. Nađa Higl osvojila je srebro u disciplini 200 metara prsno, Ivan Lendjer bronzu na 100 metara delfin, a Čaba Siladji bronzu na 50 metara prsno.