Јувентус изгубио у Лечеу

20. фебруар 2011.

Лече / Италија, (Бета) - Фудбалери Лечеа направили су у недељу велико изненађење, пошто су на свом терену победили екипу Јувентуса са 2:0, у утакмици 26. кола првенства Италије.

Већ у 12. минуту голман Јувентуса Дјанлуидји Буфон зарадио је црвени картон јер је руком играо изван свог казненог простора.

Одмах након тога тренер „старе даме“ Луиђи дел Нери извео је из игре Милоша Красића и увео резервног голмана Марка Сторарија.

Бројчану предност домаћин је искористио у 30. минуту, када је мрежу Јувентуса затресао Дјамел Месбах. Победу домаћина, који се бори за опстанак, потврдио је Андреа Бертолачи у 48. минуту.

Екипа Лечеа утакмицу је такође завршила са играчем мање, јер је у 68. минуту црвени картон добио Ђузепе Вивес.