Италијански савез казнио Рому и Лацио

7. децембар 2009.
МИЛАНО, 7. децембра 2009. (Бета-АП) - Италијански фудбалски клубови Рома и Лацио кажњени су са по 40.000 фунти због тога што су њихови навијачи користили пиротехничка средстава на недељној утакмици, због чега је римски дерби био прекинут скоро 10 минута, саопштено је у понедељак.

Рома је у недељу увече победила Лацио са 1:0 голом Марка Касетија, а утакмица је у првом полувремену била прекинута због сукоба навијача на трибинама, који су том приликом користили пиротехничка средства.

Полиција је саопштила да је током утакмице ухапшено шест особа.

Такође, Фудбалски савез Италије данас је казнио Јувентус са 25.000 евра због неспортског понашања навијача на утакмици против Интера. Навијачи торинских црно-белих вређали су на расној основи нападача Интера Марија Балотелија, који је пореклом из Гане. I шампион Италије Интер кажњен је због неспортског понашања навијача, али са 15.000 евра.