Холандија у полуфиналу, Бразил испао

Састави репрезентација

2. јул 2010.

Порт Елизабет / Јужна Африка (Бета) Фудбалска репрезентација Холандије пласирала се у полуфинале Светског првенства у Јужној Африци пошто је у петак после великог преокрета победила једног од главног фаворита на такмичењу екипу Бразила са 2:1.

Бразил је повео у 10. минуту голом Робиња после асистенције Фелипеа Мела. После тог гола Бразил је углавном контролисао утакмицу сигурном игром на средини терена.

У другом полувремну Холандија је заиграла много боље и изједначила већ у 54. минуту аутоголом Фелипеа Мела, после центаршута Снејдера са десне стране. Холандија долази у вођство у 68. минуту, када је после корнера који је извео Робен лопту главом прво дотакао Којт, који је пребацио у срце петерца где је Снејдер добро захватио главом и проследио у гол. Бразилци су после тога почели да показују нервозу на терену, а Фелипе Мело добио је у 73. минуту црвени картон због ударања Робена.

У полуфиналу Светског првенства Холандија ће играти против победника меча између Уругваја и Гане који се игра вечерас.