Емотиван опроштај Роналда од играчке каријере

7. јун 2011.
Сао Пауло-  (Бета-АП) - Један од најтрофејнијих фудбалера свих времена, Бразилац Роналдо, ноћас је одиграо последњи меч у каријери и на емотиван начин опростио се од навијача.

„Хвала вам за све што сте урадили за мене током каријере. Хвала вам што сте ме прихватили оваквог какав јесам, што сте плакали када сам плакао, а смејали се када сам се смејао“, поручио је са терена навијачима 34-годишњи Роналдо у полувремену пријатељске утакмице Бразил - Румунија у Сао Паулу.

Бразилски медији пренели су да је Роналдо играо 15 минута у победи домаће селекције од 1:0, голом Фреда у 20. минуту, а да је терен напустио умотан у заставу Бразила и уз овације са трибина и играча обе репрезентације.

Он је на терен ушао у 30. минуту, уместо стрелца јединог гола, а сваки његов контакт испраћен је аплаузом. „Имао сам три шансе за погодак, али игром судбине, нисам успео да се упишем у стрелце у свом последњем мечу“, рекао је један од најуспешнијх голгетера у историји фудбала.

Роналдо је у фебруару објавио крај 18-годишње каријере, током које је два пута са Бразилом освојио титулу светског првака, а учествовао на још два. Са 15 голова најбољи је стрелац у историји Мондијала.