Дјелић: Универзијада велики тријумф Србије

12. јул 2009.
Србија -  (Бета) Потпредседник Организационог одбора 25. Универзијаде Божидар Ђелић изјавио је у недељу увече да је презадовољан организацијом тог такмичења, оценивши га као "велики тријумф Србије".

Ђелић је за телевизију Б92 рекао да му је "срце пуно", јер су спортисти Србије освојили рекордан број медаља и додао да након Универзијаде студентима остају 57 спортских објеката и нове студентске собе.

"Веома сам срећан, није ми било лако, али ово је доказ да никад не треба да одустанемо. Србија је успела, упркос кризи. Ово је била, да је назовем тако 'пироћанска унивезијада, јер смо имали мали буџет, али ово је велики тријумф Србије", казао је Ђелић.

Спортисти Србије освојили су 19 медаља - по пет златних и сребрних и девет бронзаних медаља и у укупном пласману заузели 10. место. Универзијада је одржана од 1. до 12. јула, а учествовало је готово 10.000 спортиста из 145 држава.