Блекбурн после преокрета победио Арсенал

17. септембар 2011.
Блекберн-  (Beta) - Fudbaleri Blekbern roversi zabeležili su u subotu prvu pobedu u Premijer ligi ove sezone, tako što su u petom kolu posle preokreta i dva autogola gostiju pobedili Arsenal sa 4:3.

Blekburn je posle ove pobede pretekao Arsenal na tabeli i nalazi se van opasne zone, a sa svog Ivud parka ispraćen je aplauzima. Nije, međutim, tako izgledalo pre meča, kada su navijači tražili odlazak trenera Stiva Kina. Po završetku meča, bilo je jasno koji tim se nalazi u krizi.

Arsenal i dalje ima samo jednu pobedu u Premijer ligi, ali je ovu utakmicu dobro počeo, pošto je Žervinjo postigao gol za 1:0. Blekburn je izjednačio u 25. pogotkom Ajegbenija Jakubua, njegovim prvim za tim u koji je došao poslednjeg dana prelaznog roka.

Arsenal je ponovo poveo u 34. minutu golom Mikela Artete i sa prednošću je otišao na poluvreme. Tek što je počelo drugo poluvreme, Aleksandar Song je postigao autogol za novo izjednačenje, da bi devet minuta kasnije, u 59, Jakubu doneo prvu prednost Blekburnu - 32.

Klimavost Arsenalove odbrane ponovo je pokazao Loran Kosijelni još jednim autogolom, posle koga je bilo 4:2 za Blekburn. Maruan Šamak uspeo je u 85. minutu da ublaži poraz.