Блекбурн после преокрета победио Арсенал

Извор: Викиновости
Пређи на навигацију Пређи на претрагу

17. септембар 2011.
Блекберн-  (Бета) - Фудбалери Блекберн роверси забележили су у суботу прву победу у Премијер лиги ове сезоне, тако што су у петом колу после преокрета и два аутогола гостију победили Арсенал са 4:3.

Блекбурн је после ове победе претекао Арсенал на табели и налази се ван опасне зоне, а са свог Ивуд парка испраћен је аплаузима. Није, међутим, тако изгледало пре меча, када су навијачи тражили одлазак тренера Стива Кина. По завршетку меча, било је јасно који тим се налази у кризи.

Арсенал и даље има само једну победу у Премијер лиги, али је ову утакмицу добро почео, пошто је Жервињо постигао гол за 1:0. Блекбурн је изједначио у 25. поготком Ајегбенија Јакубуа, његовим првим за тим у који је дошао последњег дана прелазног рока.

Арсенал је поново повео у 34. минуту голом Микела Артете и са предношћу је отишао на полувреме. Тек што је почело друго полувреме, Александар Сонг је постигао аутогол за ново изједначење, да би девет минута касније, у 59, Јакубу донео прву предност Блекбурну - 32.

Климавост Арсеналове одбране поново је показао Лоран Косијелни још једним аутоголом, после кога је било 4:2 за Блекбурн. Маруан Шамак успео је у 85. минуту да ублажи пораз.