Аргентина убедљива против Јужне Кореје

17. јун 2010.
Јоханесбург, (Бета) - Фудбалска репрезентација Аргентине победила је у четвртак резултатом 4:1 екипу Јужне Кореје у другом колу Светског првенства у Јужној Африци и преузела прво место табеле Групе Б са шест бодова, у мечу који хет-триком обележио Аргентинац Гонзало Игвајин.

Аргентина је повела аутоголом Парк Чу-Јунга, након центрашута Лионела Месија у 16. минуту, а предност је удвостручио у 32. минуту Гонзало Игуајин. На 2:1 смањио је, у последњим секундама првог полувремена, Ли Чунг-Јунг, који је искористио велику грешку дефанзивца Мартина Демикелиса. Трећи гол на мечу постигао је поново Игуајин, после продора и два узастопна шута Лионела Месија. Исти играч постигао је и четврти гол за своју екипу у 80. минуту главом, на центаршут Серхиа Агуера.

После непотпуног другог кола, на првом месту Групе Б налази се Аргентина са шест бодова, док је на другом репрезентација Јужне Кореје са три бода. Нигерија и Грчка немају бодова, али имају утакмицу мање коју играју касније у току дана.