Типсаревић у трећем колу ОИ турнира

30. јул 2012.
Лондон/ Велика Британија (Beta) - Српски тенисер Јанко Типсаревић пласирао се у 3. коло Олимпијских игара у Лондону, пошто је у понедељак савладао Филипа Печнера из Немачке са 2:1 (3:6, 6:3, 6:4).

Српски тенисер имао је много проблема на старту меча, пошто је Печнер већ у првом сервис гему имао брејк лопту и неколико изједначења.

Печнер је успео да одузме сервис Типсаревићу за 3:1, а српски репрезентативац је у наредном гему имао шансу за брејк, али је није искористио, па је Немац до краја контролисао резултат и дошао до предности од 1:0.

Други сет протекао је слично као први, само са обрнутим учинком, пошто је Типсаревић одузео сервис противнику за 3:1 и сигурном игром дошао до изједначења.

У одлучујућем, трећем сету српски представник је одлично кренуо, узео брејк противнику већ на самом старту и до краја рутинском разменом сервиса дошао до победе и пласмана у наредну рунду.

Типсаревић ће у 3. колу играти против Американца Џона Изнера, који је у два сета био бољи од Малека Џазирија из Туниса.