Јелена Јанковић у финалу турнира у Пекингу

Јелена Ј.
Слика: robbiesaurus.

5. октобар 2013.
Пекинг/ Кина (Beta) - Српска тенисерка Јелена Јанковић пласирала се у суботу у финале турнира у Пекингу пошто је победила седму тенисерку света, Чехињу Петру Квитову, са 2:1 у сетовима (6:7, 6:1, 6:1).

Тенисерке су у првом сету направиле по три брејка, а сет је одлучен после тај-брејка, који је Чехиња добила са 9:7, после нешто више од једног сата игре. Јелена је у наставку поправила игру и преокренула резултат, дозволила је противници да у два сета освоји само два гема и за два сата и три минута игре пласирала се у финале турнира у главном граду Кине.

Јанковићева ће у финалу играти против Американке Серене Вилијамс која је у другом полуфиналу поразила Пољакињу Агњешку Радвањску, четврту тенисерке света.

После победе Јелена Јанковић је изјавила да се нада да ће у финалу турнира у Пекингу пружити своју најбољу игру, како би имала шансе у мечу против Американке Серене Вилијамс. Финални меч се игра у недељу од 13:30.

„Узбуђен сам јер сам победила Квитову. Последња два меча сам изгубила од ње, увек ми је правила проблема и није ми дозвољавала да играм своју игру. Серена је тренутно најбоља тенисерка света. Надам се да ћу приказати своју најбољу игру како бих имала шансе у том мечу“, рекла је 11. тенисерка света Јанковићева .

Она је у невероватној форми. Иако сам је победјивала до сада, мислим да је она најтежи противник. Искусна је, освојила је много титула, углавном све које се могу освојити. Снажна је, сви ударци су јој подједнако добри. Када је у форми, веома је тешко победити је, додала је она.