Srbija na završnom turniru posle pobede nad Španijom
| Ова страница је архивирана, и даљне измене нису препоручене.
Имате исправке? Додајте шаблон {{измена заштићеног}} на страници за разговоре заједно са Вашим текстом, и она ће бити указана администраторима. Напомињемо могућност да коришћени извори више нису доступни на интернету. |
- 15. мај 2013.: Ватерполо: Звезда првак Србије
- 7. мај 2013.: Дејан Удовичић селектор САД
- 7. април 2013.: Раднички освојио Куп Европе
- 6. фебруар 2013.: Звезда добила Кројцлинген, Војводина изгубила од Барселонете
- 6. фебруар 2013.: Ватерполисти Радничког у финалу Купа Европе
(Београд) - (Beta) - Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u utorak uveče na završni turnir Svetske lige, pošto je u Beogradu posle peteraca pobedila Španiju sa 14:12.
Posle regularnog dela utakmice šestog kola prve grupe Svetske lige bilo je 10:10 (1:2, 3:3, 3:2, 2:2), što je bilo dovoljno Srbiji za plasman na završni turnir.
Španiji je trebala pobeda u regularnom delu da bi se plasirala na završni turnir, pošto bi tada osvojila tri boda i tako pretekla Srbiju na tabeli.
Pobednik posle peteraca dobija dva boda, a poraženi jedan, tako da je po isteku regularnog dela utakmice bilo jasno da će Srbija na završni turnir.