Partizan u Ligi šampiona

24. avgust 2010.
Brisel - Fudbaleri Partizana su večeras u Briselu protiv Anderlehta obezbedili mesto u nastupajućoj Ligi šampiona.

FK Partizan se plasirao u Ligu šampiona pošto je posle 2:2 u revanšu sa Anderlehtom, i posle produžetaka, kao i pre sedam godina rivala eliminisao na penale.

Prvo poluvreme je počelo izvanrednom igrom Partizana koji je u tom delu preko svog najboljeg napadača, brazilaca Klea vodio sa 2:0. U drugom poluvremenu umor je stigao igrače u crno-belim dresovima što je protivnik iskoristio i preko Lukakea u 64 i Žilea u 72 minutu izjednačio na 2:2. Treba napomenuti da je kod rezultata 2:1 veliku priliku propustio Ilijev. U produžecima nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Partizanovi egzekuteri su bili precizniji i Partizan je sa skorom od 2:2 u regularnom delu i 3:2 u penalima stigao do ostvarenja svojih želja.

Kleo je prvi šutirao i hladnokrvno poslao loptu po zemlji u suprotnu stranu od golmana (1:0), usledio je katastrofalni šut Suaresa preko gola(1:0), revanširao mu se Krstajić čiji je šut zaustavio Proto(1:0). Onda je Biljia šutirao kao i Suares, preko gola(1:0). Sledeći je bio Petrović koji je sigurnim udarcem uz levu stativu postigao pogodak(2:0). Prvi gol za Anderleht postigao je Žile(2:1). Davidov nije uspeo da savlada Protoa(2:1), a onda je pogodio Ležer(2:2). Potom je Stanković zakucao loptu pod prečku (3:2), a Partizan je u Ligu šampiona poslao Busufa novim udarcem pod „oblake“(3:2).