Милан победио Челси, Ибрахимовић стрелац за ПСЖ

29. јул 2012.
(Бета) У пријатељским утакмицама играним у ноћи између суботе и недеље фудбалери Милана победили су прошлосезонског освајача Лиге шампиона Челси са 1:0, Барселона је са убедљивих 8:0 савладала мароканску Раџа Казабланку, док је Пари Сен Жермен играо 1:1 против америчког Ди-Си јунајтеда.

Једини гол за Парижане постигао је Златан Ибрахимовић, који је овог лета дошао из Милана за око 40 милиона евра. Био је то његов први наступ за француски клуб, а гол је постигао већ у 3. минуту. На 1:1 изједначио је нападач клуба из Вашингтона Двејн Де Розарио, у 33. минуту из пенала.

Победу Милану против лондонског Челсија донео је Холанђанин Урби Емануелсон, поготком у 69. минуту.

У тријумфу Барселоне распуцан је био Лионел Меси, који је постигао три гола. Алексис Санчез се два пута уписао у стрелце, а Данијел Алвеш, 20-годишњи Серхи Гомес и 18-годишњи Жерар Деулофеу по једном.