Далас повео против Оклахоме

18. мај 2011.
САД -  (Бета) - Кошаркаши Даласа победили су на свом терену Оклахому са 121:112 и тако повели са 1:0 у финалу Западне конференције НБА лиге.

Мавериксе је до тријумфа предводио Дирк Новицки, који је завршио утакмицу са 48 поена и шест скокова. Немачки репрезентативац имао је 12 погодака из игре од 15 покушаја, док је са пенала био без промашаја и погодио је 24 слободна бацања.

Српски интернационалац Предраг Стојаковић није имао своје вече, пошто је за 21 минут у игри постигао само три поена, уз шут из игре 1/8. Други ветеран Даласа, Џејсон Кид, завршио је меч са 11 асистенција.

Најефикаснији у Оклахоми био је Кевин Дурент са 40 поена. Његов учинак само је помогао тиму да задржи мању разлику. Тандер је почетком друге четвртине имао девет поена предности, али онда следећих шест и по минута није успео да постигне кош.

Следећа утакмица игра се у ноћи између четвртка и петка, такође у Даласу. У финалу Источне конференције Чикаго води против Мајамија са 1:0. У велико финале пласираће се екипе које прве дођу до четири победе.