Слободне жене балканске — разлика између измена

Извор: Викиновости
Садржај обрисан Садржај додат
Нема описа измене
м овако? ;)
Ред 15: Ред 15:
Аншелика, Енџи - патриота, оптимиста, хуманиста ... Љиљана Благојевић
Аншелика, Енџи - патриота, оптимиста, хуманиста ... Љиљана Благојевић


Катарина, Ката - професор историје, циник, сверцерка ... Љиљана Лашић
Катарина, Ката - професор историје, циник, шверцерка ... Љиљана Лашић


== Спољашње везе ==
== Спољашње везе ==

Верзија на датум 8. септембар 2013. у 20:45

Љиљана Благојевић

8. септембар 2013.


Још једна надолазећа пријатна културна јесен у Канади. Љиљана Благојевић по трећи пут гостује у Канади, овај пут партнерка јој је Љиљана Лашић којој је ово прво гостовање у Канади. Београдско драмско и Београдско народно позориште уједињеним снагама преко својих најбољих глумаца две Љиљане, Благојевић и Лашић долазе у Канаду са представом „Слободне жене балканске“.

Још једна прилика коју је Студио 011 омогућио да познаваоци и љубитељи позоришне уметности из Канаде уживају у актуелним културним догађајима из Србије. Позоришна представа ће се гостовати у шест канадских градова Отави, Торонту, Киченеру, Ванкуверу, Едмунтону и Калгарију.

Кажу да је забава увек тамо где су и жене, и то не било какве већ слободне, Балканске. „Слободне жене балканске” је прича о две жене. Шверцерка и „естрадна уметница” Славујче (Љиљана Благојевић) и професорка Ката, патриотски настројена (Љиљана Лашић) живе и преживљавају своје никада лагодне дане. Представу је режирала Нађа Јањетовић, костимограф Мира Чохаџић, композитор М. А. Расински и сценограф Владислав Лашић


Викицитати „Као да сам била видовита. Комад је написан пре одвајања Србије и Црне Горе, а те две жене су се нашле на ничијој земљи. Како време пролази, представа је све актуелнија. Јер, своју судбину тешко одвајамо од судбине земље којој припадамо. На прузи Београд-Бар, ове две жене живе судбине своје отаџбине. Сверцерка и патриота, свака са својом идејом, са својом муком, а обе су жене од духа и срца ... Неки истину саопштавају великим речима, кроз сузе, ја сам своје истине казала кроз СМЕХ! Смех је одувек био велико уточиште мога народа. У срећама, у несрећама, смех нам је често замењивао хлеб ... Овде на Балкану, док возови пролазе... Неким другим пругама.“
(Љиљана Лашић)
Лица

Аншелика, Енџи - патриота, оптимиста, хуманиста ... Љиљана Благојевић

Катарина, Ката - професор историје, циник, шверцерка ... Љиљана Лашић

Спољашње везе

Извор

Викиновости
Викиновости
Овај чланак садржи новинарство из прве руке написано од стране уредника Викиновости. Погледај страницу за разговор за више детаља.
Новинар Викивести Лале