Београд: Град обезбедио електрични прикључак за 30 ромских породица — разлика између измена

Извор: Викиновости
Садржај обрисан Садржај додат
м Унос београдских вести.
 
м Grammar: 1; arh;
 
Ред 1: Ред 1:
{{арх|49|2010}}
{{Почетак|место=Београд|држава=Србија|датум=7. децембар 2010.}}
{{Почетак|место=Београд|држава=Србија|датум=7. децембар 2010.}}
{{Београд}}Председник Скупштине града Београда Александар Антић обишао је данас земунско нехигијенско насеље „Грмеч”, у коме су почели радови на увођењу електричне енергије за више од 30 ромских породица.Антић је, у друштву директора Електродистрибуције „Београд” (ЕДБ) Стевана Милићевића и градског секретара за комуналне послове Предрага Петровића, истакао да ромска популација мора да има све комунално-инфраструктурне услове као и остали Београђани. – Градска управа је, без обзира на процедуралне кочнице, спремна да истраје у намери да се ромској популацији обезбеди живот достојан човека. Такође смо се усагласили са ЕДБ-ом да је живот Беграђана важнији од неких „сувих” папирологија и процедура, а да је притом педесеторо деце у 21. веку онемогућено да иде у школу, јер немају услове – указао је Антић и најавио на пролеће асфалтирање и пута који води до њихових кућа. Када је реч о проблему тог насеља, директор ЕДБ-а је подсетио дадугогодишњи проблем није решаван због његовог недефинисаног статуса. – Сада је,међутим, показана добра воља да се уведе електрична мрежа, која је овим људима,деци првенствено, неопходна како бимогли да остварују основне животне потребе – рекао је Милићевић. Према његовим речима, инсталирање електромреже од 10 бетонских стубова и кућних прикључака биће готово за неколико дана, док ће трошкове сносити ЕДБ и град Београд.
{{Београд}}Председник Скупштине града Београда Александар Антић обишао је данас земунско нехигијенско насеље „Грмеч”, у коме су почели радови на увођењу електричне енергије за више од 30 ромских породица.Антић је, у друштву директора Електродистрибуције „Београд” (ЕДБ) Стевана Милићевића и градског секретара за комуналне послове Предрага Петровића, истакао да ромска популација мора да има све комунално-инфраструктурне услове као и остали Београђани. – Градска управа је, без обзира на процедуралне кочнице, спремна да истраје у намери да се ромској популацији обезбеди живот достојан човека. Такође смо се усагласили са ЕДБ-ом да је живот Беграђана важнији од неких „сувих” папирологија и процедура, а да је при том педесеторо деце у 21. веку онемогућено да иде у школу, јер немају услове – указао је Антић и најавио на пролеће асфалтирање и пута који води до њихових кућа. Када је реч о проблему тог насеља, директор ЕДБ-а је подсетио дадугогодишњи проблем није решаван због његовог недефинисаног статуса. – Сада је,међутим, показана добра воља да се уведе електрична мрежа, која је овим људима,деци првенствено, неопходна како бимогли да остварују основне животне потребе – рекао је Милићевић. Према његовим речима, инсталирање електромреже од 10 бетонских стубова и кућних прикључака биће готово за неколико дана, док ће трошкове сносити ЕДБ и град Београд.
== Извор ==
== Извор ==
*{{Извор
*{{Извор

Тренутна верзија на датум 7. децембар 2010. у 16:08


7. децембар 2010.
Београд/ Србија

Председник Скупштине града Београда Александар Антић обишао је данас земунско нехигијенско насеље „Грмеч”, у коме су почели радови на увођењу електричне енергије за више од 30 ромских породица.Антић је, у друштву директора Електродистрибуције „Београд” (ЕДБ) Стевана Милићевића и градског секретара за комуналне послове Предрага Петровића, истакао да ромска популација мора да има све комунално-инфраструктурне услове као и остали Београђани. – Градска управа је, без обзира на процедуралне кочнице, спремна да истраје у намери да се ромској популацији обезбеди живот достојан човека. Такође смо се усагласили са ЕДБ-ом да је живот Беграђана важнији од неких „сувих” папирологија и процедура, а да је при том педесеторо деце у 21. веку онемогућено да иде у школу, јер немају услове – указао је Антић и најавио на пролеће асфалтирање и пута који води до њихових кућа. Када је реч о проблему тог насеља, директор ЕДБ-а је подсетио дадугогодишњи проблем није решаван због његовог недефинисаног статуса. – Сада је,међутим, показана добра воља да се уведе електрична мрежа, која је овим људима,деци првенствено, неопходна како бимогли да остварују основне животне потребе – рекао је Милићевић. Према његовим речима, инсталирање електромреже од 10 бетонских стубова и кућних прикључака биће готово за неколико дана, док ће трошкове сносити ЕДБ и град Београд.

Извор[уреди]