Tago doneo bodove Partizanu, slavlje Vojvodine u Jagodini

5. март 2011.

Srbija (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedom nad domaćom Inđijom od 3:1 počeli su prolećni deo takmičenja u Super ligi Srbije, dok je Vojvodina u gostima savladala Jagodinu sa 2:1.

Na izuzetno lošem terenu u Inđiji crno-beli su poveli u 12. minutu. Prvi i jedini ozbiljniji napad Inđija je iskoristila i došla do izjednačenja. Igrao se 31. minut, kada je posle jedne ubačene lopte došlo do nesporazuma golmana Vladimira Stojkovića i Saše Ilića, a to je iskoristio Milan Davidov i postigao gol.

Do nove prednosti Partizan je došao u 50. minutu, kada je posle dodavanja Zvonimira Vukića, Ivica Iliev pogodio mrežu udarcem sa 16 metara. Pobedu crno-belih potvrdio je reprezentativac Gane, Tejgo u 63. minutu, kada je glavom postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Vojvodina je na gostovanju kod Jagodine povela u 30. minutu golom Gruzijca Đorđija Merebašvilija iz penala. Radost gostiju iz Novog Sada trajala je samo do 34. minutu, kada je Dejan Djenić postigao izjednačujući pogodak.

Epitet favorita i kandidata za titulu Vojvodina je ipak potvrdila u završnici utakmice, pošto je Brana Ilić u 74. minutu postigao pobedonosni gol.